مقالات آموزشی

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاورین حاضر در کلینیک
احسان شادردی زاده
مریم جان فدا
بیتا طهرانچی
دکتر زهرا محدث حکاک
فاطمه امیری
سمانه خمسه ای
طیبه صابر
افسانه روبراهان
دکتر نسرین رفائی
محمدرضا صنم یار
دکتر روح الله شمسا
سیما سیفی
همکاران حاضر کلینیک

خانم شعبان زاده

******************

 

 

 

از اصول رفتاربا نوجوانان چه میدانیم...
اخبار و تازه هااز اصول رفتاربا نوجوانان چه میدانیم...
ارسال شده در تاریخ: 24 مرداد 1395

از اصول رفتار با نوجوانان چه میدانیم...

از زندگی بیشتر بدانیم :«شرح کوتاه کارگاه آموزشی اصول رفتار با نوجوانان »

نوجوانی خود را به یاد بیاورید......

چگونه درمورد خودفکرمی کردید؟ والدین خودرا چگونه می دید؟ نسبت به آینده ی خود چه آرزوها و چه نگرانی هایی داشتید؟ روزانه چه احساسات خوب و بدی را تجربه می کردید ؟

واقعیت این است که بسیاری ازما دوره نوجوانی خود را فراموش کرده ایم, خاطرات کم و جست و گریخته ای از آن داریم , آنقدر که می توانیم بگوئیم , حال وهوای نوجوانی خود را فراموش کرده ایم .

دنیای نوجوانی, دنیای متفاوتی است, درک این دنیای خاص, زمانی میسر است که بتوانیم مانند یک نوجوان فکر کنیم , مانند یک نوجوان حس کنیم و دنیا را مانند یک نوجوان تجربه کنیم , اما حقیقت این است که ما بزرگسال هستیم و به مانند یک بزرگسال دنیا را تجربه می کنیم و همین انتظار را هم ازیک نوجوان داریم! این شکل نگرش و رفتار نه تنها کمکی نمی کند بلکه فاصله ما را با آنها زیاد میکند.

جدای ازتفاوتهای زیاد دو دنیای نوجوانی وبزرگسالی , پیچیدگی زندگی پرشتاب امروز وشکل گیری دنیای مجازی، فاصله ها  را زیاد کرده , انقدرزیاد که می شود فاصله نسلی را اززمین تا آسمان فرض کرد .

اما رفتار با نوجوان, امروز یک دانش محسوب می شود و مهارت هایی اختصاصی دارد, مهارت هایی که ما به خوبی در زندگی نیاموخته ایم و نیاز به فراگیری داریم. چه فرزندی داشته باشیم، چه برادر و یا خواهر نوجوان و یا حتی فراتر از آن: نوجوانانی که در اطراف ماهستند و ما علاقمند هستیم روش ارتباط با آن ها را بیاموزیم و به آن ها کمک کنیم. شاید بتوانیم به خانواده های آن ها هم آگاهانه کمک نماییم

کارگاه آموزشی اصول رفتار با نوجوانان دریچه ای است باز به روی دنیای متفاوت و پرشور و پلی است قوی برای برقراری رابطه ای صمیمانه و پایدار با نوجوانانی که مرتبط با ما و با ما زندگی می کنند .....

مدرس : حسین چم حیدری – روانشناس بالینی

زندگی گذراند نی نیست،زندگی ساختنی است...

Perana128@yahoo.com

www.sabacp.ir

 

اقدام کننده: واحد تولید محتوای کلینیک روان درمانی صبا
تعداد مشاهده: 1331