مقالات آموزشی

 

  

 

 

 

 

مشاورین حاضر در کلینیک
الهام پیراسته
سمانه خمسه ای
محمدرضا ودادمفرد
سعیده باقری
دکتر الهام اقراری
سارا خواجه افضلی
مریم جان فدا
بیتا طهرانچی
دکتر زهرا محدث حکاک
طیبه صابر
دکتر نسرین رفائی
محمدرضا صنم یار
دکتر روزبه شمسا
سیما سیفی
همکاران حاضر کلینیک

خانم شعبان زاده

******************

 

 

 

مشاوره اینترنتی/زنده/آنلاین چیست؟
مشاوره اینترنتیمشاوره اینترنتی/زنده/آنلاین چیست؟
ارسال شده در تاریخ: 29 مهر 1393

مرکز خدمات مشاوره‌ای صبا، با بهره‌گیری از مشاوران و نیروهای متخصص اقدام به راه‌اندازیسامانه تخصصی مشاوره اینترنتی کرده است.

 

 مشاوره اینترنتی یکی از شیوه‌های مداخلاتی جدید است که به سرعت در سرتاسر جهان گسترش کمی و کیفی یافته و به دلیل ارزان بودن، ناشناخته ماندن، صرفه‌جویی زمانی، سهولت دسترسی بیشتر و راحت‌تر مردم به ویژه جوانان به خدمات مشاوره‌ای، از استقبال قابل توجهی در جهان برخوردار شد. عده‌ای نیز مشاوره اینترنتی را به این علت برمی‌گزینند که می‌توانند با صراحت بیشتری مطالب، افکار و احساسات خود را بیان کنند، زمان کافی را برای فکر کردن پیش از صحبت با مشاور در اختیار داشته باشند، دیده نشوند و ناشناخته بمانند و حریم شخصی آنان حفظ شود،

مشکلاتی که معمولاً در مشاوره اینترنتی مطرح می‌شوند، عبارتند از: مشکلات فردی، مشکلات خانوادگی،مشکلات زوجین،مشکلات ارتباطی، مسائل جنسی، سازگاری با ناتوانی جسمی،اختلالات اضطرابی، وابستگی به مواد، تعارض بین والد و فرزند، طلاق، انواع اختلالات،مشاوره شغلی و تحصیلیو ... .

جلسات مشاوره اینترنتی می‌تواند یک یا چندین جلسه باشد. افرادی که مشاوره اینترنتی را انتخاب می‌کنند تمایل به ارائه مسائلی دارند که راه‌حل‌های کوتاه‌مدت دارد.

انواع مشاوره اینترنتی عبارتند از:
مشاوره از طریق پست الکترونیک (ایمیل)، مشاوره از طریق تلفن، مشاوره از طریق مکالمه (چت) و مشاوره‌ تصویری (ویدئویی).

اقدام کننده: پشتیبان
تعداد مشاهده: 1396